תכנון ועיצוב משרדים

לא כל אחד עובד בגוגל, אבל אין מי שלא חולם לעצב את המשרד שלו כמשרד החלומות, כזה שעושה חשק לקום בבוקר ולעבוד וגם מושך אליו את הלקוחות הנכונים.

בעיצוב משרדים חשוב לשים לב לסוג העסק, למיתוג שלו ולאופן שבו הוא רוצה לשווק את עצמו לקהל הלקוחות הקיים והפוטנציאלי שלו. גודל החלל, הבחירה בין חדרים נפרדים ובין Open Space, שגרת העבודה והצורך בפונקציונאליות הם שיקולים חשובים בתהליך תכנון ועיצוב פנים למשרדים.

Another day at the office לא חייב להיות אפור ומרובע. עיצוב משרד יכול לכלול צבעוניות, ריהוט ותאורה ייחודיים, התייחסות למיתוג העסק עצמו וללקוחותיו, באופן שבו בסופו של דבר מתקבל חלל מזמין, מכיל ואטרקטיבי, לצד היותו חלל המאפשר תנאים אופטימליים לעבודה יעילה ופורה.

חשיבות התכנון וחלוקת החלל בעיצוב משרדים

בעיצוב משרדים ישנה חשיבות רבה לחלוקת החלל בצורה המיטבית (וכאשר דמי השכירות נקבעים בדרך כלל לפי מטר מרובע, שמים לב לכל מטר ומטר). האתגר בעיצוב משרדים הוא רב שכן פעמים רבות חלל אחד מצריך יצירת חללים פתוחים (Open Space), חדרי ישיבות, פינות קפה ולעיתים אף חדרי אוכל של ממש, פינות ישיבה והמתנה ללקוחות, חדרי משרדים פרטיים, פינות קבלה ומזכירות, מחסנים או חדרי אחסון, וכן חדרי שירותים. חלוקה נכונה של החלל מאפשרת ניצול מקסימלי של הנכס מצד אחד, ושמירה על ייחודו של כל חלל בפני עצמו והמשרד כולו מצד שני.

שמירה על שפה עיצובית המתייחסת לעסק, מיתוגו, קהל לקוחותיו וייחודו כאשר מדובר במגוון כה רב של חללים היא חשובה מאוד על מנת שהעסק והמשרד ישדרו מקצועיות ואמינות וייצרו אצל הלקוח חוויה חיובית ומזמינה.

עיצוב פנים למשרדים – תהליך עבודה משותף עם הלקוח

מעבר להתייחסות לשיקולים שהוזכרו לעיל, שמתייחסים בעיקר לעובדים וללקוחות, הרי שבסופו של דבר המעסיק הוא הלקוח – המזמין את העיצוב והנושא בעלויות השונות. על כן, ישנה חשיבות רבה להתייחסות לשיקולי הזמן והתקציב העומדים לרשותו, כאשר ברור כי לכל יום שעובר ישנה חשיבות רבה ועלות בפני עצמה.

משרד העובר שיפוץ או מתארגן לקראת מעבר לנכס חדש צריך להמשיך ולתת את התפוקה הרגילה שלו על מנת שלא ייפגע ונדרשת רגישות רבה מצד מעצב הפנים לנושא זה. כאן משלבים כוחות המעצב והלקוח במטרה להשלים תהליך עיצוב נכון ומעבר חלק אל המשרד החדש והמעוצב בהתאם למידותיו וצרכיו של העסק המסוים.

רוצים לקבל ייעוץ בנוגע לעיצוב המשרד? צרו עמי קשר עוד היום בטלפון 052-376-7678 ואשמח לעמוד לשירותכם!

צור קשר