עיצוב מטבחים – הלב של הבית

אם פעם היינו "אוכלים בשביל לשרוד", הרי שפעם כך גם נראה המטבח שלא זכה לתשומת לב בעת תכנון ועיצוב הבית. לעומת זאת, היום ברור לנו שבבתים רבים המטבח הוא הלב של הבית. המטבח הוא החלל שמרכז סביבו את כולם, והמקום שאליו מגיעים לא רק כדי לראות מה מתבשל, ולחטוף איזה נשנוש אלא גם כדי לדבר,לשתף ולשמוע. לכן, אסור לחסוך על עיצוב מטבחים ומומלץ להיעזר במעצב פנים המומחה בתחום עיצוב המטבח.

המטבח הוא חלל שמשלב בין נוחות , פונקציונליות וסגנון, והאפשרויות העיצוביות הן רבות ומגוונות. בהתאם לתפיסה זו, הסטודיו שם דגש על עיצוב המטבח לבקשת הלקוח.

לצד החשיבות הרבה להנדסת אנוש נכונה, המאפיין הבולט ביותר בעיצוב מטבחים חדשניים הוא שילוב בין סגנונות שונים, שכן בעידן הפוסט-מודרני אין עוד מקום לסגנון עיצובי אחד.

הטרנדים החמים לעיצוב מטבחים

עם השנים נוספו חומרים רבים לחומרים "המסורתיים" הקיימים בעיצוב המטבח: לצד משטחי השיש הקלאסיים, ניתן כיום לבחור גם משטחי אבן, גרניט, פולימרים למיניהם ואף עץ שבעבר נחשב כחומר שאין לו מקום במטבח; בנוסף, הצבעוניות במטבח כיום מגוונת הרבה יותר, וגם הטכנולוגיה ופתרונות הפרזול המוצעים (סגירה שקטה,דלתות touch וכד') מגוונים ומתקדמים כך שחשוב לוודא כי הבחירה נעשית באופן מושכל ומותאם לכל אחד ואחד.

למה חשוב לשים לב בעיצוב מטבח?

בתהליך עיצוב המטבח חשוב להתחיל מתכנון מקומות אחסון מספקים שכן הצורך באחסון הכלים השונים הינו צורך המשותף לכלל הלקוחות ונראה כי לאורך זמן צורך זה מתגבר יותר ויותר. מעבר לכך, לאור העובדה שלרוב נאחסן בארונות המטבח כלים גדולים, ולעיתים אף כבדים, ישנה חשיבות לבחירת חומרים נכונה שתשלב חומרים איכותיים, עמידים ונאים. ניתן לשלב מקומות אחסון פתוחים וגלויים לצד מדפים וארונות פתוחים, הכל בהתאם לבחירת הלקוח שבמסגרת השיקולים העומדים לנגד עיניו יש לקחת בחשבון את הרצון שארונות המטבח יהיו קלים לניקוי, עמידים, פרקטיים, ומותאמים לגודל החלל ושגרת החיים בבית המיועד.

הסטודיו מציע ללקוחותיו ליווי צמוד בעיצוב המטבח הן באמצעות תכנון ועריכת הדמיות, והן באמצעות ליווי לחברות המטבחים, הנגרים ובעלי המקצוע השונים. צרו עמי קשר עוד היום בטלפון 052-376-7678 ותקבלו את עיצוב המטבח עליו תמיד חלמתם!

אתם מוזמנים גם להתרשם ממגוון הגלריות באתר המכילות דוגמאות למטבחים שעיצבתי:

צור קשר