תכנון ועיצוב בתי קפה ומסעדות

עסקים כמו בתי קפה ומסעדות נפתחים בארץ בקצב מסחרר, התחרות ענקית ומטורפת וכיום כבר ברור שלא רק על רמת האוכל המוגש המקום נמדד.

עסקים כגון בתי קפה ומסעדות מוכרים ללקוח חווית משתמש כוללת והפניה אל הלקוח נעשית לכל אחד ואחד מחושיו, החל מהרגע שהגיע לפתח העסק.

בעיצוב חלל מסחרי השמיים הם באמת הגבול, העובדה שמדובר בחלל שמעניק למבקרים בו חוויה חד פעמית, ולא אמור לשרת אותם באופן שגרתי ולאורך זמן ארוך, מאפשרת בחירות לא שגרתיות, יצירתיות ונועזות.

האתגר הוא כמובן, גם לדעת שלא להגזים, ולעהמיס, לשמור על קו ייחודי ושפה המתאימה לאופי של המסעדה ו/או הלקוחות באופן שהחוויה הכוללת תגרום ללקוחות לחזור ולהנות מכל מה שהעסק מציע.

בעיצוב ותכנון בתי קפה ומסעדות, הסטודיו נהפך שותף זמני לחלום, כאשר תפקידו הברור הוא לסייע בהפיכת החלום למציאות על הצד המקצועי והטוב ביותר, ועל כן תהליך העבודה המלא והמוקפד כולל תכנון, הכנת הדמיות, בחירת חומרים ואנשי מקצוע ופיקוח.

תכנון ועיצוב חנויות

בעיצוב חנות תפקיד המעצב הוא ליצור עיצוב מזמין ומפתה שיכול לגרום ללקוח שבכלל לא תכנן לרכוש מוצר כלשהו, להכנס לחנות, להתרשם מהמוצרים המוצעים ולפתוח את הארנק.. מדובר ביצירת קסם, חוייה שתוכל לגרום לעיצוב להפוך לכלי שיווק ומכירה, שתמשוך את הלקוחות לחוויה שאינה חד פעמית.

תהליך נכון של עיצוב חנות מתחיל בחקירת המותג וגיבוש קונספט עיצובי המותאם לקהל היעד של החנות, ובבחירת שפה עיצובית שתדבר אליו. בהמשך יש צורך בבחינת החלל ותכנונו על ידי עריכת תכנית אדריכלית המחלקת את החלל לפונקציות השונות הנדרשות בו: אזורי תצוגה ושירות, מקומות אחסון ומעברים נוחים ונעימים ביניהם.

בשלב הבא, יש לבחור ריהוט, אביזרים, חומרים וטקסטורות באופן שמבטא את השפה העיצובית והקונספט הנבחר מצד אחד, ומשלב דלפקי מכירה אטרקטיביים, שילוט ברור וקריא במידת הצורך, חלון ראווה מושך וייחודי, ותצוגה המושכת את הלקוח הפוטנציאלי אל תוך החנות כך שייחשף באופן הדרגתי למוצרים השונים המוצעים בה.

 
צור קשר